Воскресенье, 13.07.2025, 05:05
Приветствую Вас Гость | RSS Главная | Регистрация | Вход
ПРИКОРДОННИКИ ВЕТЕРАНИ АФГАНІСТАНУ УКРАЇНИ
Меню сайта

Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 385

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Вы находитесь здесь: НОВОСТИ


ВІДНОВЛЕННЯ ПАМ’ЯТНИКА У ЛЬВОВІ

 

lviv20150626_2.jpg

19 червня 2015 року, розглянувши звернення Львівської обласної організації УСВА,  депутати Львівської міської ради ухвалою № 4777 прийняли у власність територіальної громади пам'ятний знак «Громадянам Львівщини, полеглим у війні в Афганістані 1979–1989 рр.», що розташований у сквері на вул.Батуринській.

Цією же ухвалою доручено Шевченківській районній адміністрації міста прийняти пам’ятник на баланс і забезпечити відновлення та належне його обслуговування.  Звернутися до міської влади львівських воїнів-інтернаціоналістів змусив вандалізм по відношенню до пам'ятного знаку, якій стався  на початку квітня та стан скверу і площі перед ним. 
В даний час розпочато реставрацію та відновлення пам'ятного знаку та укладання бруківки навколо нього. 

Джерело: http://www.usva.org.ua
lviv20150626_1.jpg

 

УРЯД, ПОЧУЙ ГОЛОС НАРОДУ!

10 червня 2015 року представники Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) разом з Федерацією профспілок України взяли участь в акції під стінами будівлі уряду.
Це вже третій етап проведення довготривалої консолідованої галузево-регіональної акції протесту профспілок – пікетування Кабінету Міністрів України. 
Учасники мітингу висловили своє відношення до урядової політики «затягування пасків», свою солідарність з тими, хто щоденно відстоює законні права та інтереси людини праці. 
Основні вимоги акції: відновлення соціальних гарантій сімей загиблих військовослужбовців, пенсіонерів, чорнобильців; встановлення справедливих цін на газ і справедливих тарифів  на комунальні послуги для населення; підвищення заробітних плат і пенсій.   

Прес-служба УСВА

 
 
 

Ветерани! 
Будьте пильними – не дозволяйте принижувати вашу гідність.
Дамо достойну відсіч нелюдам, позбавленим пам’яті.

 

Шановний Сергію Васильовичу!
Шановні бойові побратими!

 

2 червня у місті Львів, по вул. Стрийській, 109 на автовокзалі стався неприємний інцидент, а саме троє водіїв автобусу «Трускавець-Київ» побили учасника Афганської війни Булаха Григорія Анатолійовича. «Афганець» повідомив, що купив пільговий білет ціною 45 гривень у касі автовокзалу на проїзд у автобусі, який прямує за маршрутом «Трускавець – Київ». Під час посадки у автобус державний номер АО9663АВ, водій категорично відмовився брати пасажира-пільговика, мовляв, що власник автобуса заборонив брати пільговиків. Почалася словесна перепалка, яка перейшла у бійку, усі троє водії автобуса накинулися на «афганця» та почали щосили його бити. Як повідомили очевидці, на їхню думку один з водіїв був у нетверезому стані. В результаті бійки у Г. А. Булаха стався епілептичний приступ, після якого було викликано швидку, яка надала потерпілому першу медичну допомогу.  
Надалі на місце було викликано слідчо-оперативну групу Сихівського РВ, яка оглянула місце події, опитала свідків та забрала у потерпілого заяву про злочин.
 Згодом, автобус з двома водіями поїхав у сторону ТРЦ "KingCrossLeopolis" та зробив зупинку, під час якої підсів третій водій, який раніше втік з місця події.
 Залишається риторичне питання, чи заслуговують такої зневаги бійці, які залишилися живими після війни та мають законом передбачені пільги. Потрібно задуматись, що чекає наших бійців, які перебувають у зоні АТО в майбутньому при такому відношенні до сьогоднішніх пільговиків. Однозначно, що потрібно позбавляти ліцензій у таких перевізників!
Члени правління Львівської обласної організації УСВА зустрілись з начальником автовокзалу та водіями ПП «Васильківтрансавто». Водії були з іншої зміни і не брали участі в конфлікті проте показали наказ,  підписаний директором  ПП «Васильківтрансавто»  С. В. Черненком про відмовлення у перевезенні більш ніж одного  пільгового пасажира навіть якщо в нього є оформлений в касі автовокзалу квиток.
За нашими даними – основний винуватець конфлікту водій Гогула Микола Васильович,  проживаючий у Києві по вул. Жмаченка 18/82 (фото додається), котрий має бути покараний.  
Просимо всіх взяти на контроль перевізників у Ваших населених пунктах, щоб не допустити в подальшому подібних випадків.

 

З повагою –

І. РАВЛІНКО, 
голова Львівської ОО УСВА.

 

 

 

       

 

               ДЕНЬ ПРИКОРДОННИКА     

 

28 травня 1918 року заснована Прикордонна охорона і створено Головне управління Державної прикордонної охорони.
Прикордонні війська є важливою ланкою в системі зміцнення національної безпеки, захисту політичних, економічних і військових інтересів 
держави.
Воїни-прикордонники з честю захищали і відновлювали державні кордони в роки Другої світової війни, виконували бойові завдання в Афганської 
війні і в інших військових конфліктах, вони завжди і вдень, і вночі виконують почесний обов’язок, охороняючи зовнішні рубежі держави. Багато з них нагороджено бойовими орденами і медалями.
Віддаючи данину поваги до всіх, хто ніс і зараз продовжує нести прикордонну службу, охороняючи наш мир і спокій, професійне свято 
прикордонників в Україні – День прикордонника, який щороку відзначається 28 травня, закріплений Указом Президента України № 308 від 25 травня 1992 року, а пізніше Указом Президента України № 431/2003 від 21 травня 2003 року. 

 


 

 

7 КАТЕГОРИЙ ЛЬГОТНИКОВ С 1 ИЮНЯ ПОТЕРЯЮТ ПРАВО НА БЕСПЛАТНЫЙ ПРОЕЗД В ПОЕЗДАХ

 

С 1 июня 2015 года 7 категорий льготников лишатся права бесплатного проезда в поездах в связи с вступлением в силу закона Украины «О внесении изменений и признании такими, что утратили силу, некоторых законодательных актов Украины», принятого 28 декабря 2014 года, сообщает пресс-служба «Укрзализныци».


К таким льготникам относятся:

  • участники Второй мировой войны,

  • Герои Украины,

  • полные кавалеры ордена Трудовой Славы,

  • Герои Социалистического труда,

  • лица, насильно вывезенные на территорию Германии и союзных ей стран во время Второй мировой,

  • бывшие заключенные концентрационных лагерей,

  • дети партизан и подпольщиков.

С 1 июня они теряют право бесплатного проезда в поездах пригородного сообщения, а также не смогут бесплатно ездить железнодорожным транспортом в оба конца раз в год или два раза в год со скидкой 50%.


Также потеряли право бесплатного проезда в электричках:

  • лица, награжденные Орденом Героев Небесной Сотни,

  • ветераны труда,

  • дети войны,

  • лица, сопровождающие больного ребенка к месту оздоровления,

  • Герои Советского Союза,

  • полные кавалеры Ордена Славы,

  • награжденные четырьмя и более медалями «За отвагу»,

  • Герои Социалистического труда, удостоенные звания в 1941−45 годах.


«Укрзализныця» и дальше будет нести большие расходы в связи с перевозкой льготников, поскольку средства, направленные из бюджетов разных уровней, компенсируют затраты на предоставление транспортных услуг этим категориям пассажиров только на 30% в год, сообщили в пресс-службе ведомства.


До 1 июня 2015 года железнодорожным транспортом, в соответствии с законодательством Украины, осуществляется перевозка 25 льготных категорий граждан. Льготники составляют около 70% всех перевезенных пассажиров в пригородном сообщении.
Как сообщалось, 12 мая «Укрзализныця» объявила технический дефолт, начав переговоры о реструктуризации 32 млрд грн долга.

© Zn.ua 
 

 


 

 

ДАТА. ЯК ЦЕ БУЛО

afgan309.jpg

  15 травня 2015 року виконується 27 років з початку виведення радянських військ з Афганістану.  

  14 квітня 1988 року представники Республіки Афганістан, Ісламської Республіки Пакистан, Радянського Союзу і США  підписали в Женеві угоду та інші документи щодо врегулювання ситуації в Афганістані. Передбачалося, що половину радянських військ буде виведено  до 15 серпня 1988 року, а решту – протягом наступних шести місяців.


 15 травня 1988 року почалося виведення радянських військ і до 15 серпня наші воїни залишили гарнізоні Джелалабада, Газні, Гардеза, Кандагара, Лашкаргаха, Файзабада, Кундуза, всього 50,2 тис. чол.  (50% особового складу). Афганістану передано близько 2300 різних об’єктів: військові містечка, склади, шпиталі, казарми. 


 15 лютого 1989 року завершено виведення військ, але після цього ситуація в країні ще більш загострилася.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Джерело: http://www.usva.org.ua
 

 

 

ПРОТЕСТ ВО ЛЬВОВЕ

 

НА ЗАХИСТІ СОЦІАЛЬНИХ ПРАВ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ І СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ.

 

Разом ми – СИЛА!

Проти кроків руйнування соціальних прав народу України, перш за все – ветеранів війни, родин загиблих воїнів, УСВА спільно з іншими Всеукраїнськими громадськими організаціями 4 лютого 2015 року направили Відкрите звернення до керівників депутатських фракцій і груп Верховної Ради України про визнання через Конституційний суд України неконституційними прийняті закони, зокрема Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України»,  № 76  від 28 грудня 2014 року, та  поновлення встановленого законами України обсягу прав  на належний соціальний захист ветеранів війни і праці, воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильців, жертв нацистських переслідувань інших вразливих категорій громадян.

У відповіді Депутатської фракції політичної партії НАРОДНИЙ ФРОНТ від 16 лютого 2015 року за підписом Першого заступника Голови фракції А.А.Тетерчука голову УСВА С.В.Червонописького поінформовано про те, що Звернення розглянуто депутатською фракцією встановленим порядком та пропозиції УСВА будуть взяті до відома у подальшій роботі.
Наслідком роботи депутатів з Відкритим зверненням ветеранів і чорнобильців стало відповідне Подання до Конституційного Суду України, під яким поставили підписи 47 народних депутатів України. На жаль, серед підписантів Подання не було народних депутатів – ветеранів афганської війни.
20 лютого 2015 року Подання було вручено для подальшого розгляду у Конституційний Суд України.
В той же день Голова УСВА С.В.Червонописький разом з керівниками Організації ветеранів України П.С.Цибенком и ВГОІ «Союз Чорнобиль України»  В.О.Березіним направили Звернення до Конституційного Суду України.
Зважаючи на те, що порушене питання є життєво важливим для мільйонів українських громадян, які у найскладніші і у найважчі часи ціною свого життя і здоров'я  захистили і зберегли Україну, Європу і світ, керівники авторитетних Всеукраїнських громадських організацій попросили підтримати зазначене конституційне подання.
Шановні бойові друзі! Від наших з вами спільних дій залежить багато на шляху досягнення успіху у справі захисту соціальних прав ветеранів і сімей загиблих. Кожен повинен принципово і відповідально працювати на своєму місці, не перевантажуючи власні обов’язки на товаришів. Разом ми – СИЛА!

 


 

Звернення до Конституційного Суду України

«Про поновлення встановленого Законами 
України обсягу прав  на належний
соціальний захист  ветеранів війни і праці , 
воїнів-інтернаціоналістів,  чорнобильців, 
інших вразливих категорій громадян» 

Шановні судді Конституційного Суду України!

Звертаємося до Вас з проханням про поновлення встановленого Законами України обсягу прав на належний соціальний захист ветеранів війни і праці, воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильців, інших вразливих категорій громадян, обмежених  внаслідок прийняття Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України»,  № 76 від 28 грудня 2014 року.   
Cтаттею 22 Конституції України встановлено, що конституційні права і свободи людини гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. При цьому зазначена стаття Конституції України не містить жодних виключень щодо конкретних прав людини, тобто  вимоги цієї статті стосуються усього комплексу прав людини, у тому числі і права на встановлений законами обсяг соціального захисту.  
Конституційний Суд України неодноразово визнавав неконституційними законодавчи акти, якими скасовувалися або звужувалися зміст та обсяг існуючих прав і свобод людини. Зокрема, у Рішенні Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року N 10-рп/2008 зазначається:  «однією  з конституційних гарантій прав і свобод людини і громадянина є недопущення їх скасування (частина друга  статті  22 Конституції України) чи  звуження їх змісту та обсягу при прийнятті нових законів або  внесенні  змін  до  чинних законів (частина    третя    статті    22   Конституції   України)...  Тлумачення словосполучення  «звуження змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина», що міститься в частині третій статті 22 Конституції України,  Конституційний Суд України дав у Рішенні від 22 вересня 2005 року N 5-рп/2005,  згідно з яким скасування конституційних прав і  свобод  -  це  їх  офіційна  (юридична  або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням.  У  традиційному  розумінні  діяльності  визначальними поняття  змісту  прав  людини  є  умови  і засоби,  які становлять можливості людини,  необхідні для задоволення потреб її  існування та  розвитку».
Натомість, згаданим Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України»,  № 76, прийнятим 28 грудня 2014 року, скасовано низку норм Законів України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», інших законів соціального спрямування, які є життєво важливими для ветеранів війни і праці, воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильців, інших вразливих категорій українських громадян.    
4 лютого 2015 року ми направили звернення до керівників усіх депутатських фракцій і груп у Верховній Раді України з проханням керуючись статтями 55, 150 Конституції України,  статтями 13, 39, 40, 41 Закону України «Про Конституційний Суд України», звернутися

Вход на сайт

Поиск

Календарь
«  Июль 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz

  • pogranafgan © 2025Бесплатный конструктор сайтовuCoz